# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

دکوراسیون استوایی

دکوراسیون استوایی یکی از سبک های پر نشاط و منحصر به فرد دکوراسیون است که از جنگل های گرمسیری و مناطق استوایی ریشه می گیرد.

  • 11 مهر 1398
  • #
  • (0)#
دکوراسیون استوایی

دکوراسیونی از قلب جنگل های استوایی

دکوراسیون استوایی یکی از سبک های پر نشاط و منحصر به فرد دکوراسیون است که از جنگل های گرمسیری و مناطق استوایی ریشه می گیرد. در دکوراسیون استوایی عناصری مثل نور آفتاب، رنگ ها و گیاهان بازیگران اصلی هستند. با رعایت اصول طراحی دکوراسیون و قرار دادن این سه عنصر به بهترین شکل در کنار هم، صاحب یک دکوراسیون استوایی مدرن و در عین حال بسیار دل نشین شوید.
دکوراسیون استوایی سبکی است که احساس تازگی و روحانی را منتقل می کند. این سبک یکی از نمونه‌های جدید برای طراحی داخلی است که به صورت همزمان، هم نشاط آور است و هم آرامش بخش. رنگ‌های اصلی و پر کاربرد در آن، سبز، آبی و زرد هستند. در این دکوراسیون، فاکتور اصلی ایجاد حس هیجان و برانگیختگی است.
دکوراسیون استوایی یا گرمسیری، یکی از انواع دکوراسیون ویژه و خاص است. دکوراسیون استوایی سبکی است که احساس تازگی و روحانی را منتقل می کند. برای استفاده از سبک دکوراسیون استوایی لازم نیست که حتماً در ریودژانیرو زندگی کنید. در هر فضایی که زندگی می کنید می توانید جنبه‌های طبیعی و وحشی ایده‌های خود را آزاد کرده و از آن در دکوراسیون و چیدمان فضای داخلی خود استفاده کنید. با انتقال این ایده‌های استوایی و گرمسیری، آفتاب و نور خورشید را به فضای خود وارد کنید و از گرما بخشی آن لذت ببرید. دکوراسیون استوایی یکی از نمونه‌های جدید برای طراحی داخلی است که به صورت همزمان، هم نشاط آور است و هم آرامش بخش. همچنین دکوراسیون استوایی، نوعی شخصیت خاص و مستقل به اتاق‌های شما هدیه می کند. برای اینکه با این سبک از دکوراسیون آشنا شوید، به تابستان‌های مدیترانه‌ای و مناظر هاوایی فکر کنید. حتی اگر در چنین شرایطی حضور نداشته اید، فیلم‌ها و عکس‌ها به کمک شما خواهند آمد.

Tropical decoration

برای به دست آوردن تمی از دکوراسیون استوایی باید خارج از چارچوب و قواعد فکر کنید. برای مثال طراحی یک گل را در نظر بگیرید. موضوع همان چیز ثابت است اما نحوه‌ی ارائه‌ی آن باید بسیار متفاوت باشد. گل‌ها و گیاهان استوایی و گرمسیری، با مناطق دیگر متفاوت هستند. معمولاً گل‌ها در دکوراسیون استوایی برگ‌ها و گلبرگ‌های بزرگ و بسیار پهن دارند. از نمونه‌هایی که می توانید استفاده کنید برگ نخل و سرخس می باشد. رنگ‌های مختلف را در هم ترکیب کنید و از رنگ‌های تکی کمتر بهره ببرید. از نقوش به صورت چاپی و بافت‌های مدرن و براق استفاده کنید تا یک دکوراسیون استوایی را به دست آورید.
رنگ‌های اصلی و پر کاربرد در دکوراسیون استوایی، سبز، آبی و زرد هستند. در این دکوراسیون، فاکتور اصلی ایجاد حس هیجان و برانگیختگی است. اگر در طراحی خود از سایه‌ها و درجات زرد رنگ استفاده کنید، به فضای استوایی شما انرژی می بخشد و حالت طبیعی فضا را تجدید می کند. استفاده از این رنگ همزمان آرامش و خونسردی را نیز به وجود می آورد. از رنگ‌های درخشان در دکوراسیون استوایی استفاده کنید و با کاربرد رنگ‌ها با درجات و لایه‌های مختلف به ایجاد عمیق و فضاسازی کمک کنید. با کمک رنگ‌های سبز در دکوراسیون استوایی ، احساس سرزندگی و جنب و جوش را به وجود آورید و با لکه‌های صورتی آن را جذاب تر کنید. رنگ‌های سبز می توانند فضایی آرام و خلاقانه را بسازند.

Tropical decoration

در کنار این رنگ می توانید به کمک وسایل چوبی و یا خاکستری، نوعی گرما و تعادل را در دکوراسیون استوایی به وجود آورید. رنگ‌های خنثی باعث به وجود آمدن درخشش و جلوه گری رنگ سبز می شود. برای رنگ دیوارها می توانید از آبی و سفید کمک بگیرید تا فضای آسمان و دریا را ایجاد کنید. این رنگ‌ها برای رنگ آمیزی اتاق خواب بسیار مناسب هستند و احساس آرامش را به شما منتقل می‌کنند. همچنین در فصل‌های گرم به خنک شدن فضای اتاق نیز کمک کرده و باعث سرد شدن و راحتی اتاق می شوند.
برای طراحی فضای خارجی خود مانند حیاط، به کمک صندلی، پرچین، چمن و تخت دکوراسیون استوایی به وجود آورید. برای استفاده از فضاهای کوچک و غیر استفاده در دکوراسیون استوایی نیز می توانید از کاشت گل و گیاه کمک بگیرید. دیوارهای اطراف را می توانید به رنگ سفید در آورید و به کمک نقاشی یا مجسمه‌های فلامنیگو به رنگ صورتی، به آن زیبایی و جلوه ببخشید.

Tropical decoration

برای به دست آوردن سبک دکوراسیون استوایی تضاد و کنتراست طبیعی را نیز ایجاد کنید. برای مثال از چوب‌های لکه‌ دار در کنار گلدان گیاه استوایی استفاده کنید. همچنین می توانید از یک سبک مدرن کمک بگیرید و آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. برای مثال ترکیب یک مبلمان کاملاً مدرن با یک دیوار با کاغذ دیواری شامل طرح‌های استوایی ترکیب بسیار جالبی خواهد بود. می‌توانید درون اتاق‌های خود برای استراحت نیز، فضایی گرمسیری با کمک دکوراسیون استوایی به دست آورید. برای این کار به یک پارچه یا تور بزرگ و چند کوسن نیاز دارید تا یک تختِ آویز راحتی بسازید. رنگ‌های به کار رفته در چنین تخت استراحتی می تواند به رنگ آبی لاجوردی آسمان باشد تا رنگ آب دریا را در اتاقتان برای شما تداعی کند. به این ترتیب در یک روز تعطیل، استراحت در یک فضای طبیعی استوایی را در یک فضای سرپوشیده تجربه کنید.

Tropical decoration

دکوراسیون استوایی، بر پایه گیاهان طبیعی و سرسبزی است که فضای خانه را دل نشین و آرامش بخش می کنند. از این رو، بهتر است برای سایر اقلام از متریال های طبیعی استفاده نمود که هماهنگی و ارتباط بین اجزای خانه، بهتر و‌ بیشتر حس شود. استفاده از متریال‌ های طبیعی مثل سنگ و چوب در کنار رنگ‌ های شاد و متنوعی همچون زرد، قرمز، نارنجی، آبی و غیره تعادل و زیبایی بیشتری را در محیط ایجاد نموده و باعث جذابیت آن می شود.

Tropical decoration

در دکوراسیون استوایی، عناصری مثل بامبو، حصیر، خیزران و ساج از جمله مواردی هستند که قابلیت استفاده در انواع قسمت ها مثل صندلی و مبلمان را دارند. این چوب ها، علاوه بر زیبایی و هماهنگی ای که با دکوراسیون سبک استوایی دارند، بسیار مقاوم و با کیفیت می‌ باشند و شما می توانید سال های سال بدون مشکل از آن ها استفاده کنید. سعی کنید این متریال ها را حتما در کنار رنگ های شاد بکار ببرید تا ماهیت روح انگیز آن ها جلوه خوبی را در فضای اتاق شما ایجاد نماید.
 
Tropical decoration
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :استوایی,دکوراسیون استوایی,گرمسیری,سبک دکوراسیون استوایی