# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

چیدمان نوجوانانه

اتاق خواب به عنوان مامن و فضای خصوصی فرزند شما، یکی از مهمترین بخش هایی است که باید در رابطه با آن چیدمان آن حساسیت زیادی به خرج دهید.

چیدمان نوجوانانه

دکوراسیون اتاق نوجوان

دوران نوجوانی به عنوان یک مرحله گذر از کودکی به جوانی دوران نسبتاحساسی است. در این زمان فرزند شما نه کودک است و نه یک جوان بالغ، پس طرز رفتار شما با او کاملا باید بر مبنای عواطف و احساسات و در نظر گرفتن موارد متعدد دوانشناسی باشد. اتاق خواب به عنوان مامن و فضای خصوصی فرزند شما، یکی از مهمترین بخش هایی است که باید در رابطه با آن چیدمان آن حساسیت زیادی به خرج دهید.
نکته‌ای که در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان باید در نظر داشته باشید این است که اتاق نوجوان در حقیقت مکانی است که در آن آزادانه خود را ابراز می‌کند؛ به هر حال دنیای نوجوانی است و علایق عجیب‌وغریب و گاه نامتعارف آن. برای طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان با کمی صبر و حوصله، به‌راحتی می‌توانید سلایق و خواست آنها را با اصول لازم تلفیق کنید.

Teenage Layout

این روزها نوجوانان کاملا به مُد روز آگاه هستند و خودشان یک‌پا طراح و صاحب سلیقه‌اند. اما نکته‌‌ی قابل توجه این است که آنها میان بزرگ‌سالی و کودکی اسیر شده‌اند و وضعیت‌شان تا حدودی بی‌ثبات و ناپایدار است. مثلا بیشتر نوجوانان هنوز اسباب‌بازی‌هایی دارند که دل‌شان نمی‌‌خواهد آنها را دور بیندازند و در عین حال دوست دارند اتاق‌شان شکل رسمی‌تر و بزرگ‌سالانه‌تری هم داشته باشد.
رویکرد و نگاهی که نوجوانان به طراحی اتاق خود دارند، داشتن فضایی منحصربه‌‌خود است، مانند آپارتمانی کوچک که بتوانند بیشتر اوقات خود را در آن بگذرانند. در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوانان باید به این نکته توجه کنید که این اتاق، اتاقی چندمنظوره است. یعنی باید فضا را برای انجام تکالیف، پذیرایی از دوستان، خواب، استراحت و … آماده کنید و در عین حال باید بتوانید سلیقه و نظرات نوجوان را نیز در نظر بگیرید. این اتاق ضمن زیبایی باید با سن و سلیقه‌ی فرزندتان هماهنگ باشد. بزرگ‌سالان معمولا به فضاهای آرام و ساده علاقه دارند، درحالی‌که نوجوانان فضاهای بانشاط و پرانرژی را می‌پسندند.

Teenage Layout

اتاق نوجوان صرفا مکانی برای خوابیدن نیست. هرقدر نوجوانان بزرگ‌تر می‌شوند، بیشتر به فضایی مستقل برای گذراندن اوقات‌شان با دوستان، خواب، استراحت، مطالعه و … نیاز دارند. علاوه بر این‌، اتاق نوجوان فضایی برای ابراز وجود اوست. اگر دقت کنید بیشتر نوجوانان مایلند در اتاق‌شان تصویری از خود و دوستان‌شان قرار بدهند.
نوجوانان ریخت‌وپاش را نوعی رسم و آیین متعلق به سن خود می‌دانند، اما وقتی کمد و فضای مناسب برای وسایل‌شان تدارک ببینید، قطعا به لزوم آنها پی می‌برند و از شما قدردانی هم می‌کنند. باید کشوها و کمدهایی وجود داشته باشد که حتی سَرسَری هم که شده وسایل‌شان را در آن بریزند و اتاق را مرتب کنند.

Teenage Layout

معمولا پسر بچه ها خیلی به دنبال اتاق خوابی رنگ و وارنگ نیستند، اما شما می توانید با کمک و با استفاده از الگوهای طرح داری که در این تصویر هم در سر تخت خواب و کوسن آنها مشاهده می کنید، دکوراسیون اتاق نوجوان شما می تواند تا همین حد ساده باشد. این نوع دکوراسیون شامل کاغذدیواری طرح دار، ملحفه های رنگارنگ و فرشی رنگی می شود که باعث می شود اتاقی رنگی و شاید عجیب و غریب ایجاد شود. مطمئن باشید که این اتاق قطعا تمام شخصیت فرزندان شما را در بر می گیرد.
یک اتاق خواب مینیمال هنوز هم که هنوز است می تواند شخصیت های بسیاری را راضی و خوشنود نگه دارد، پس در تزیین دکوراسیون اتاق نوجوان خود زیاده روی نکنید.
در تزیین اتاق نوجوان که در بالا مشاهده می کنید، از رنگ های سرد و خنثی ای استفاده شده است می توانید از یک چراغ خواب نئونی استفاده کنید که برجستگی و توجه اتاق خواب را از آن خود می کند.

Teenage Layout

یکی از ساده ترین راه هایی که در داشتن دکوراسیون اتاق نوجوان متفاوت تاثیرگذار است آن است که به دنبال کاغذ دیواریای با طرح خاص و منحصر به فرد باشید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید این کاغذ دیواری یا حتی برچسب دیوار باعث شده که دیوار تبدیل به نقطه کانونی شود و کاملا باب طبع یک پسر نوجوان به شمار آید. شما می توانید بر اساس سلیقه پسرتان از طرح های متنوع و البته خاصی که در بازار موجود هستند برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسر استفاده نمایید.
معمولا پسرهای نوجوان علایق مشخصی دارند که به شدت تمرکز آنها را به خود جلب می کند، چیزهایی مانند رشته های متنوع ورزشی و… در این میان شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و آن علاقه را به اتاق خواب او بیاورید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید تابلو، مجسمه و سایر وسایل به گونه ای انتخاب شده اند که رشته ورزشی راگبی را که علاقه پسر خانه است به خوبی نشان داده و رویاهای او را مقابل چشمانش حفظ کنند.

Teenage Layout

یکی از راه های دیگری که می تواند در چیدمان اتاق پسر نوجوان به کمک شما بیاید انتخاب یک فرش مناسب است. ممکن است که تمامی قسمت ها و وسایل اتاق خواب به شدت ساده و معمولی باشند، اما شما می توانید با انتخاب یک فرش مناسب و با طرح زیبا، آن را تبدیل به نقطه کانونی کرده و تمام توجه را به سویش جلب کنید. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید تمامی توجه به سمت فرش جلب می شود و زیبایی اتاق خواب به شکل یکپارچه ای نمود پیدا می کند.
احتمالا فرزند نوجوان شما تعداد زیادی وسیله و اسباب بازی دارد که از دوران کودکی او باقی مانده اند و شما نمی دانید که باید با آنها چه کنید، اما ما برای شما ایده خوبی داریم. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید از گاری اسباب بازی ها به عنوان فضایی برای قرارگیری کتاب ها استفاده شده است. شما می توانید با کمک خلاقیت خود و فرزندتان بسیاری از وسایل را با اندکی تغییر کاربری مجددا مورد استفاده قرار دهید.
چیزی که می تواند در عین سادگی، فضای دکوراسیون اتاق نوجوان پسر شما را منحصر به فرد کند استفاده از برخی وسایل ساده و خاص است. همان طور که در این تصویر مشاهده می کنید تعدادی چمدان قدیمی در اتاق قرار دارند که فضای آن را کاملا خاص و منحصر به فرد کرده اند. این در حالی است که سایر وسایل به کار رفته در دکوراسیون اتاق خواب نوجوان پسر بسیار ساده هستند. پس با انتخاب وسایل و تزئیناتی هوشمندانه می توانید دکوراسیون اتاق خواب فرزند خود را به بهترین شکل ممکن طراحی و چیدمان کنید.
 
Teenage Layout
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :نوجوان,دکوراسیون,اتاق نوجوان,دکوراسیون اتاق نوجوان