# افزودن آگهی
#
#

برترین مشاوران املاک را در شهر بندر عباس از ما بخواهید

دکوراسیون اتاق کودک

نوزادان و کودکان معمولا از رنگهای شاد و تند با کنتراست بالا لذت میبرند.آنها مکانی را دوست دارند که پر از انرژی ،نور و حرکت باشد.

  • 11 مهر 1398
  • #
  • (0)#
دکوراسیون اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک

نوزادان و کودکان معمولا از رنگهای شاد و تند با کنتراست بالا لذت میبرند.آنها مکانی را دوست دارند که پر از انرژی ،نور و حرکت باشد.حتما دقت کرده اید که وقتی لباسی با رنگهای شاد و تند میپوشید کودک شما بیشتر به شما توجه میکند؟؟این دقیقا سلیقه کودکانه است که متاسفانه والدین ان را نادیده میگیرند.
شما معمولا اتاق را با سلیقه خودتان تزئین میکنید و چشم های کودکتان را فراموش میکنید.نیاز او به رنگهای شاد و طرح های حیوانات و بازی نور و کنتراست رنگها را نادیده میگیرید.
دكوراسیون اتاق كودك تنها بحث انتخاب و خرید مبلمان زیبا نیست. انتخاب خیلی از رنگ‌های جدید و پرطرفدار برای كودكان بسیار مضر است. حتی نباید از كاغذدیواری‌هایی كه مواد مصنوعی و مضری دارند، استفاده كرد. كاغذهای دیواری غیراستاندارد، گرده‌های‌ریزی را در فضا پخش می‌كنند که این ذرات ریز به ریه كودكان آسیب می‌رسانند، پس بهتر است در وهله اول دنبال داشتن یك فضای سالم باشیم و در مرحله بعد به رنگ و چیدمان توجه كنیم. در گذشته مادران ما با استفاده از الیاف طبیعی برای فرزندان‌شان لباس یا تشك و لحاف تهیه می‌كردند. كودكان هم در سنین بالاتر كمتر دچار حساسیت‌های پوستی یا حتی ریوی می‌شدند.

Baby Room Decoration

همان‌طور كه فضاهایی مثل پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه با سلیقه پدر و مادر انتخاب می‌شود، بهتر است از سلیقه بچه‌ها هم برای انتخاب رنگ و چیدمان اتاق خودشان كمك گرفته شود. در‌‌‌نهایت این كودك شماست كه بیشترین زمان را در این فضا می‌گذراند. شاید در نگاه اول موضوع انتخاب دكوراسیون اتاق كودك، یك بحث كاملا سلیقه‌ای باشد، اما این‌طور نیست! اینكه این فضای رنگارنگ و پر از وسایل بازی تا چه اندازه استاندارد و مناسب كودكان باشد، جای بحث دارد.
خیلی ازمردم هنگام انتخاب رنگ برای اتاق کودک خود تاکید میکنند که رنگ را خیلی ملایم انتخاب کنیم و یا طرح کارتونی و حیوانات را حذف کنیم.از انتخاب رنگهای مختلف برای پرده و تور تزئینی بالای تخت میترسند و همه چیز را همرنگ و ملایم میخواهند.در صورتی که با انتخاب درست رنگهای تند و شاد در کنار هم میتوان اتاق بسیار زیبایی داشته باشید.
 چیدن اتاق کودک، شاید یکی از لذت بخش ترین بخش ها در دکوراسیون یک خانه است. استفاده از رنگ ها و طرح های شاد، عروسک ها و شخصیت های کارتونی باعث می شود این کار برای والدین جذاب شود، اما نکته مهم این است که دکوراسیون، به خصوص دکوراسیون اتاق کودک، نکاتی بسیار کاربردی و ظریف دارد که باید به آن ها نیز توجه شود.

Baby Room Decoration

 یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون اتاق کودک، توجه به جنس، رنگ و اندازه پرده در این اتاق است. علت اهمیت این موضوع نیز علاوه بر سلامت جسم و روان کودک، میزان نوری است که هر کودک لازم است برای سلامتی و رشد، در این سنین دریافت کند.
 اولین و مهم ترین نکته در مورد دکوراسیون اتاق کودک این است که پرده اتاق کودک، به دلیل رعایت مسایل بهداشتی، باید قابل شست وشو، شاد و متنوع و تهیه شده از الیاف طبیعی باشد. اگر اتاق فرزندتان، پنجرهای کوتاه یا نیمه دارد، پرده آن را بلند انتخاب نکنید؛ چون کنجکاوی کودکانه، او را به سوی پرده می کشاند و خطر سقوط چوب پرده وجود دارد.
اول نگاهی به دور تا دور اتاق كوك بیندازید، چند متر است؟! پس براساس متراژ اتاق اقدام به خرید مبلمان و وسایل بازی كنید. اتاق‌های پر از وسیله، ظاهری آشفته دارند و مرتب نگه داشتن این اتاق‌ها هم مشكل‌تر است. كودكان به نسبت بزرگسالان احتیاج به فضای حركتی بیشتری دارند.

Baby Room Decoration

برای این اتاق، مبلمانی انتخاب كنید كه خطوطی نرم و گوشه‌هایی گرد دارد؛ این مبلمان هم به فضا آرامش می‌دهد و هم آسیبی به كودك‌تان وارد نمی‌كند. نكته‌ای كه باید در نظر داشته باشید این است كه‌‌ همان‌طور كه كودك به تدریج رشد می‌كند، باید وسایل اتاقش هم انعطاف لازم را با این رشد داشته باشد.
 نور مستقیم و درخشان، گرچه فایده های بسیاری دارد، اما استفاده مداوم و همیشگی آن به شکلی که غیرقابل تنظیم باشد نیز مناسب نیست. برای تلطیف نور خورشید در روز، از پرده های نازکی که نور را از خود عبور داده، اما از تندی آن می کاهند، استفاده کنید.
 قرمز، آبی، زرد و هر رنگ شاد دیگری، رنگ کودکان است؛ البته در استفاده از این رنگ ها هم باید اصولی را رعایت کرد. از رنگ قرمز خالص، برای پرده اتاق کودک تان استفاده نکنید؛ چون رنگی تحریک کننده و حساسیت برانگیز است و ممکن است موجب پرخاشگری کودکان و فعالیت بیش از اندازه آن ها شود.

Baby Room Decoration

 پرده اتاق کودک بهتر است از رنگ آبی با تلفیق زرد یا سبز باشد؛ چون بازتاب این رنگ ها، به خصوص موقع خواب، آرامش خوبی را به مغز کودک شما می رساند.
 در تلفیق این رنگ ها، به این نکته توجه کنید که بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید.
- کودکان علاقه زیادی به آویز دارند. خودتان می‌توانید با رعایت استانداردهای ایمنی و با توجه به دکور اتاق، آویز ساخته و به لوستر یا پنجره اتاق آویزان کنید.
 با انتخاب اسب گهواره‌ای یا همان متحرک، متناسب با کودک نوپا، به تعادل او کمک کنید.
 دقت کنید که پایه‌های آن ایمن و مناسب بچه‌های کوچک‌تر باشد. - سبدهای چرخ‌دار، راه مناسبی برای جا دادن وسایل و جابه‌جا کردن آن‌ها از یک اتاق به اتاق دیگر است.
 قرار دادن نقشه جهان، تصویر حیوانات مختلف یا انواع رنگ‌ها روی دیوار، حالت تزیین و در عین حال آموزشی دارد. - با کشیدن رنگین کمان، خرس عروسکی یا هر طرح دیگر روی دیوار اتاق نوزاد را منحصر کنید.
 
Baby Room Decoration
  • مرجع :freshome
  • برچسب ها :کودک,اتاق کودک,دکوراسیون اتاق کودک,رنگهای شاد